Teipavimas

Kinezioteipavimastai reabilitacinė gydomoji procedūra, atliekama naudojant kinezioteipus (lipnias elastines juostas).  Teipavimas sporte atliekamas tada, kai yra patempti  raumenys arba traumuoti sąnariai, kad būtų stabilizuoti sąnariai treniruotės arba varžybų metu. Naudojamos dvi teipo rūšys: kinezioteipas ir atletinis teipas.

 

Kineziologinio teipavimo metodo pradininkas, japonų chiropraktikos specialistas daktaras Kenzo Kase .Pagrindinis metodo tikslas spartinti organizmo gijimo procesus, naudojant specialias medžiagas ir taikant šią aplikavimo techniką. Metodas sukurtas remiantis žmogaus raumenų ir odos elastinėmis savybėmis. Teipas prisitaiko prie žmogaus kūno ir jį prilaiko. Kinezioteipavimas buvo pristatytas pasauliui 1988 m. per Olimpines Žaidynes Seule, kai japonų tinklinio komanda naudojo kineziologinio teipavimo elastinius pleistrus. Kinezioteipavimas 2004 m. atkeliavo į Angliją bei pasklido visoje Europoje, Amerikoje ir Azijoje. Nuo to laiko buvo pradėta plačiai naudoti ne tik sporte, bet ir gydymo tikslais.

 

Kinezioteipai yra įvairių spalvų: kūno spalvos, juodos, mėlynos, raudonos, žalios, geltonos. Pagaminti iš 100 % medvilnės. Teipą klijai dengia bangelėmis. Dėka to kinezioteipai nedirgina odos, ji gali laisvai kvėpuoti, pasisavinti vandenį. Teipas atsparus vandeniui, galima praustis duše, ant kūno išsilaiko nuo 1 iki 5 dienų. Kinezioteipavimas veikia per jutiminę sistemą, suaktyvina savaiminio gijimo mechanizmus. Gydymo tikslas neriboti judesių, bet leisti fiziologiškai judėti sąnariams ir raumenims, taip suaktyvinant kontrolę ir gijimą.Tai yra efektyvus ir veiksmingas gydymo metodas, kuris užtikrina gydymą 24 valandas per parą.

R

gerina organizmo gijimo funkcijas

R

mažina skausmą

R

mažina patinimus ir hematomas (mėlynes)

R

palengvina judesius, jų nevaržydamas

R

gerina raumenų funkcionalumą: mažina raumenų įtampą ir stiprina nusilpusius raumenis

R

gerina kraujo ir limfos apykaitą užklijuotame plote ir aplink jį

R

stabilizuoja sąnarius

w

Pokalbiai su ekspertu

Rašykite žinutę Masažo Terapeutui į „Facebook

Atletinis teipas – tai teipas, kuris fiksuoja sąnarį, kad sumažintų judrumą ir papildomai sutvirtintų jį esant fiziniams krūviams arba esant nestabiliam sąnariui.

 

"Pazystu Dimitriju jau daugybe metu . Zaviuosi juo kaip specialistu nes tikrai ne karta yra mane atstates po traumu kurios man neleido pilnavertiškai sportuoti o ir tiesiog pilnaveriškai jaustis . Visada Dmitrijus labai greitai identifikuoja tavo problema, kur yra skausmingos kuno vietos ir profisionaliai paaiškina kodel taip yra . Po jo patarimų ir masažų seansų visada grįžtu į savo vėžes."

Mantas Paulauskas
Vilnius, Lietuva

Susisiekti

+370 655 35 010

centrasmasazo@gmail.com

 

Darbo laikas

09:00 – 22:00  I-VII

Dirbame šeštadieniais ir sekmadieniais

Žemaitės g. 21,  Vilnius.